Nopea toimitus! Pikkupaketti postiluukkuun 5,95€ | Pakettitoimitukset 6,95-7,95€ | Kotiinkuljetus 13,95€ I Nouto myymälästä (Oulu) 0,00€
Elämänpuu-korvakorujen keskus on aitoa paua-simpukkaa ja keskustassa on lasikristalli-timantti. Korvakorun riipuksen halkaisija on 20 mm. Korut on valmistettu rhodium-imitoidusta korumetallista, joka ei sisällä raskasmetalleja.
Ennen muinoin helmiperheeseen kuuluvaa paua-simpukkaa on käytetty myös maksuvälineinä niiden upean, lumoavan ulkonäön vuoksi. Tämäntyyppisiä simpukankuoria käytetään nykyään usein valkoisen salvian polttamiseen (jos käytät kuorta tähän tarkoitukseen, laita sen pohjalle hiekkaa liian kuumumisen estämiseksi). Simpukankuori on myös erittäin kaunis alusta esimerkiksi korujen tai jalokivien esilleasettamiseksi.